Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Jedna je žena dovela svog sinčića Mahatmi Gandhiju i zamolila ga: “Reci mu da više ne jede kolače.”
“Budi tako dobra pa ga dovedi za tri dana.”, odgovori Gandhi.
Nakon tri dana dođe žena, a Gandhi reče dječaku:
“Nemoj više jesti kolače!”

Lijepa prezentacija za vjeronauk – odgoj primjerom.

Veličina: 2.61 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Plaćeni osmijeh – pps

Plaćeni osmijeh – priča za razmišljanje posložena u pps

“Mama, zašto si tako dražesna i nasmiješena kada te gledaju na televiziji, a kod kuće si uvijek namrgođena i mrzovoljna?”, upita dijete svoju majku, popularnu televizijsku voditeljicu. …
Kratka poučna priča posložena u prezentaciju.

Otac i sin – napredak pps

Poučna prezentacija o poštivanju roditelja. Može se upotrijebiti i za “sukob generacija” kao i prigodno za “Dan starijih osoba”.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)