Što ljudi cijene – pps

Što ljudi cijene – pps

Bio jedan dobar i pobožan brahman koji je živio od milostinje. Jednoga dana padne mu na pamet: „Poći ću tražiti milostinju odjeven kao parija (siromah)“.
Toga dana nitko mu ništa nije udijelio. Nakon što se sljedećeg dana odijenuo po pravilima svoje kaste i dobio hranu i druge darove zahvalio je svojoj odjeći jer je shvatio da se ljudi u stvari klanjaju tkanini koju je odijenuo.

Veličina: 620.26 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Crvena ruža – pps

Crvena ruža – poučna priča o ljubavi prema majci pps

Lijepa pripovijest koja tjera na razmišljanje o prolaznosti života i važnosti pokazivanja ljubavi i malih znakova pažnje prema ljudima koji su ih zaslužili.

Stari Rimljani su vjerovali da Etna izbacuje lavu zato što u njoj živi Hefest, bog vatre, koji kuje oružje ostalim bogovima.

Šef željezničke stanice odveo sina prvi dan u školu. Nakon nastave otac pita kako je bilo a dječak odgovara: bez veze, na vratima piše PRVI RAZRED a unutra drvene klupe.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)