Priča o greškama – pps

Priča o greškama – pps

Novinar je upitao znanstvenika zašto je toliko kreativniji od prosječnih osoba. Odgovorio je da je, u drugoj godini života pokušavao dohvatiti plastičnu bocu mlijeka iz hladnjaka, ali boca mu je ispala iz ruku i mlijeko se prolilo po podu.

Iz toga je shvatio da se ne treba bojati grešaka. Naprotiv, greške su samo dobra prilika za saznavanje nečega novog. To je i srž znanstvenih eksperimenata. Čak i ako eksperiment ne uspije, uvijek se može naučiti nešto vrijedno.

Veličina: 1.41 MB
Pregleda: 2035 Pregleda
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Dva skakavca – pps o prijateljstvu

Prezentacija o prijateljstvu tj. o međuljudskim odnosima. Korisno za nastavnu jedinicu “Svađa i pomirenje”.
Porječkala se dva skakavca…

Sviđati juhaaa – pps o poštivanju drugih

Kratka priča o ružnoći izrugivanja, ali i o bogatstvu duhovitosti i strpljenja koje bi svaki kršćanin trebao njegovati.

Svakog petka iz samostana sv. Spasitelja u Jeruzalemu kreće križni put Ulicom bola (Via Dolorosa) do Kalvarije osim prvog petka nakon Božića i ako je sam Božić u petak. U slučaju nevremena križni put je u crkvi.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)