Tri stabla – pps

Tri stabla – pps

Poučna priča s porukom da se ne obeshrabrimo u životu. Bog će ispuniti naše snove, ali ne uvijek na način na koji mi to želimo.

Veličina: 553 KB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Pustinjak i stranac – pps o postojanju Boga

Prezentacija koja govori o Božjim tragovima u prirodi i kako iz njih možemo prepoznati Boga. Korisno posebno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Zanat – pps o odgoju

Perzijska mudrost o važnosti stjecanja znanja i vještina prenesena u pps.

Svih 7 Crkava Apokalipse, spomenutih u Bibliji, nalaze se u Maloj Aziji – Efes (Ephesus), Izmir (Smirna), Pergam, Thyartira, Sard, Philadelphia, Eskihisar (Laodicea)

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)