Blagoslov jednoga starca – pps

Blagoslov jednoga starca – pps

Blagoslovljeni koji shvaćaju da su mi noge postale spore i da mi ruke dršću. Blagoslovljeni koji misle na to da teško čujem i da sve odmah ne shvaćam. Blagoslovljeni koji znaju da mi oči više dobro ne vide.

Veličina: 1.3 MB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Odmori dušu – mudre misli 55

Druži se s medvjedom, ali ne ispuštaj sjekiru.
Velikom je zagonetkom našeg vremena što učiniti s previše informacija
Nitko ne šepa od tuđe boli.
Dva čovjeka mogu zajedno pjevati, ali ne i pričati.
Oni koji se najviše kunu – najmanje su iskreni.

Odmori dušu 2 – pps prezentacija

Život se ne mjeri brojem udisaja, već brojem trenutaka od kojih zastaje dah. Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.
Zahvalnost nije samo najveća od svih vrlina, nego i majka svima ostalima.
I druge mudre misli posložene u prezentaciju.

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)