Prepreke – pps

Prepreke – pps

U starim vremenima kralj je odredio da se nasred ceste postavi veliki kamen. Sakrio se i promatrao hoće li netko pokušati maknuti kamen s ceste… Poučna priča za vjeronauk i slobodno vrijeme posložena u prezentaciju.

Veličina: 1.16 MB
Pregleda: 2078 Pregleda
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Smisao života, komadići ogledala – pps

Jedan je svećenik gledajući komadiće razbijenog zrcala razmišljao kako je i on komadić velikog zrcala koje može odražavati svjetlo: istinu, razumijevanje, ljubav prema Bogu i čovjeku…

Kako je umrla gospođa King – pps

Kako je umrla gospođa King? – pps o  nastajanju laži

Gospođa A gospođi B: Gdje je danas gospođa King? Da nije bolesna?
Gospođa B gospođi C: Gospođu zanima da gospođa King nije možda bolesna?
Gospođa C gospođi D: Čula sam da je gospođa King bolesna. Nadam se da nije ništa ozbiljno!

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

Došli djed i baka pred rajska vrata. Petar ih pogleda i reče: dobri ste ljudi bili zaslužili ste da uđete. Malo ih provede okolo da vide kako se živi u raju. Gledaju oni, ljudi zadovoljni, nasmješeni… Nakon nekog vremena djed će baki: Ti, i tvoja zdrava hrana, mogao sam ovdje doći prije 30 godina!

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)