Krizmani kum – pps

Krizmani kum – pps

Zanimljive karikature Srećka Puntarića Felixsa na temu krizmanog kuma tj. na žalost često iskrivljene perspektive o smislu postojanja krizmanog kuma i kumstva općenito – posložene u prezentaciju.

Veličina: 614.36 KB
Pregleda: 1968 Pregleda
Ažurirano: 31. 10. 2017.

Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – poučna priča o pravim vrijednostima

Kratka poučna priča o životnim vrijednostima posložena u prezentaciju. Jedan je sveučilišni profesor pitao lađara poznaje li povijest i zaključio kako je ovaj izgubio trećinu života obzirom da povijest nije poznavao.

Bogati siromah – pps

Bogati siromah – poučna priča u prezentaciji

Jednoga dana, jedan bogataš dade košaru punu smeća jednom siromahu. Siromah mu se nasmija i ode negdje s košarom.
Kratka poučna priča za razmišljanje.

U O.Š. grofa Janka Draškovića u Zagrebu postoji povelika zbirka učeničkih šalabahtera. Za ovu zanimljivu zbirku se brine prof. hrvatskog jezika Tilda Raić – Ergović a u popunjavanju joj pomažu kolege iz škole.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)