Pusti uže – pps o pouzdanju u Boga

Pusti uže – pps o pouzdanju u Boga

Poučna prezentacija o pouzdanju u Božju pomoć u životnim poteškoćama.

Veličina: 485 KB
Pregleda: 1940 Pregleda
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Budi svoj – pps

Budi svoj! Kad je jedan mladi rabin zauzeo mjesto svoga oca, svi su mu prigovarali da je previše različit od njega. – Naprotiv – odgovorio je mladić. Isti sam kao i on, ni on nije oponašao nikoga.

Kršćani – priča B. Ferrera u pps-u

Jedan je svećenik upitao svog dobrog prijatelja zašto ne postane kršćanin. “Ako je kršćanstvo ono što ti tvrdiš – za to nemam snage; a ako je ono što vidim oko sebe uopće nisam zainteresiran” odgovorio je ovaj.
Kratka, poticajna, priča Bruna Ferrera posložena u prezentaciju.

Od 264 pape 131 je promijenio ime, ali niti jedan se nije zvao Petar osim sv. Petra. Zanimljivo je i da se papa Ivan XIV krštenim imenom zvao Pietro tj. Petar. Prvi papa koji je promijenio ime je Ivan II. Njegovo pravo ime bilo je Merkur i zvučalo je previše poganski.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)