Gospodin sunce pravde – psalam 19 (pps)

Gospodin sunce pravde – psalam 19 (pps)

Devetnaesti psalam “Gospodin sunce pravde” posložen u prezentaciju. Korisno za uvodnu molitvu na satovima vjeronauka ili župne kateheze.

Veličina: 747.5 KB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Jutarnja molitva laika koji nema vremena – pps

Gospodine, Nemam vremena! Moj život je trka između aktivnosti, usluga i rokova; i ja nemam vremena biti s Tobom…Gospodine, nemam vremena,
ali sve moje vrijeme Tvoje je vrijeme. Amen!

Zanimljiva prezentacija molitve čovjeka koji živi užurbanim načinom života.

Živjeti s ružom – priča o molitvi u pps-u

Kratka prezentacija o važnosti molitve i sakramenata u kršćanskom životu, o važnosti života s Isusom Kristom.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

U nekom zatvoru svećenik obilazi zatvorenike i započinje razgovarati s jednim od njih: “Zbog čega si ovdje, sinko?” “Velečasni, zato što su prozori previsoki, a rešetke prejake.”

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)