Maske – pps o pravim vrijednostima

Maske – pps o pravim vrijednostima

maske_poucna_prica_o_pravim_vrijednostima

Maske – poučna priča za vjeronauk

Jednom su ljepota i rugoba zamijenile odjeću i danas ljudi često zamijene jednu za drugu.

Kratka, zanimljiva prezentacija koja u sebi nosi snažnu pouku.

Veličina: 1.09 MB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Narcis – zaljubljenik u samoga sebe

“Zar je Narcis bio lijep?” upita jezero.
Priča iz grčke mitologije prepričana perom Oscara Wildea – korisno za vjeronauk na temu oholost.

Tužni klaun – pps

Tužni klaun – priča za razmišljanje

Neki mlad čovjek došao je kod psihijatra i ovaj je otkrio veliku tjeskobu koja ga je mučila. Preporučio mu je posjet cirkusu, a posebno nastup glasovitog klauna koji je gostovao u gradu.

Nomadski narod Masai koji živi u Keniji i Tanzaniji vjeruje da njihov bog Engai proizvodi gromoglasne zvukove na vrhu svete planine Ol Doino Lengai. Planina je inače jedini aktivni vulkan ove vrste u svijetu – izbacuje sodu i tutnji. Posljednja erupcija bila je 1967. Masai stoljećima hodočaste u podnožje planine kako bi molili za kišu: Eng kare! Eng kare!

“Velečasni, mogu li spasiti dušu ako za crkvu dam 10 000 kuna?” – pita škrtac na umoru. “Nisam siguran, ali ja bih na Vašem mjestu pokušao.”

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)