Idi ti umjesto mene – prezentacija o molitvi

Idi ti umjesto mene – prezentacija o molitvi

Kratka poučna priča o molitvi i osobnoj odgovornosti.

Jedan je čovjek imao običaj nedjeljom reći svojoj ženi: “idi ti u crkvu pa se moli i za mene i za sebe.”
Jedne noći je usnuo kako se sa svojom ženom našao pred rajskim vratima i začuo glas…

Veličina: 1.34 MB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Kome pripada uvreda – pps

Jedan je čovjek uvredama htio isprovocirati starog učitelja.
Učitelj mu je mirno odgovorio: „Ako ti meni doneseš poklon, a ja ga ne prihvatim, kome poklon pripada?”
Čovjek reče: „Pa, ako ne prihvatiš poklon, onda i dalje pripada meni.” Učitelj potom nastavi: „A sada, sine moj, ako ti meni pružaš samo uvredu, a ja je ne prihvatim, kome ona i dalje pripada?”

Dva vrča – pps

Vodonoša je vodu nosio u dva vrča. Jedan je bio cijeli a drugi vrč je napukao i osjećao se zbog toga manje vrijednim. No samo na strani na kojoj je vodonoša nosio napukli vrč raslo je cvijeće. Često nam upravo naši nedostaci omogućuju da učinimo nešto dobro i korisno.

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Što Perica radi na satu matematike? – Gleda i ne vjeruje.

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)