Prorok Jona i velika riba

Prorok Jona i velika riba

Kratka prezentacija o jednoj od najpopularnijih biblijskih pripovijesti popraćena veselim sličicama.

Veličina: 766.5 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Vinogradari ubojice – Isusova prispodoba pps

Prezentacija o Isusovoj prispodobi o vinogradarima ubojicama. Korisno za vjeroučenike šestih razreda pri obradi nastavne jedinice Isusove prispodobe.

Prispodoba o dobrom pastiru – pps

Prispodoba o dobrom pastiru i izgubljenoj ovci. Korisno za vjeronauk u šestom razredu osnovne škole.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

Neki liječnik, nakon kraćeg razgovora prizna o. Piju: Ja ne vjerujem u stigme. Vama su rane izbile jer ste intenzivno razmišljali o Kristovim ranama. Ovaj na to odgovori: Tako je, sine. I ti intenzivno pomišljaj o biku pa ćeš brzo dobit rogove.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)