Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – poučna priča o pravim vrijednostima

Kratka poučna priča o životnim vrijednostima posložena u prezentaciju. Jedan je sveučilišni profesor pitao lađara poznaje li povijest i zaključio kako je ovaj izgubio trećinu života obzirom da povijest nije poznavao.

Veličina: 2.15 MB
Pregleda: 1989 Pregleda
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Pobjednik i gubitnik – pps

Pobjednik i gubitnik – razmišljanje pps

Pobjednik zna: izazovi su najbolji učitelji. Gubitnik se osjeća žrtvom izazova. Pobjednik zna da rezultati ovise najviše o njemu samome. Gubitnik vjeruje da postoji loša sreća. …

Miš i glazba – pps

Miš i glazba – Stevie Wonder prica za razmišljanje pps

Kratka poučna priča iz života posložena u prezentaciju.
Učiteljica je zamolila Stevia Morrisa da joj pomogne pronaći miša koji je pobjegao za vrijeme pokusa. To ne bi bilo neobično da Stevie nije bio slijep. No, učiteljica ga je zamolila za pomoć zato što je zamijetila njegov izvanredan sluh koji nitko drugi nije primjećivao.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Nakon sata vjeronauka potukla se dva dječaka na školskom dvorištu. Vjeroučiteljica ih razdvoji i ukori starijega: “Sram te i stid bilo! A prije pet minuta smo govorili: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga!” “On nije moj bližnji”, odgovori dječak, „On je moj brat!”

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)