Kršćanska obitelj – pps

Kršćanska obitelj – pps

Kratka zanimljiva prezentacija o kršćanskoj odgovornosti.

Veličina: 303 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Ribiči – pps poučna priča o pouzdanju u Boga

Kad je iskusni ribič upitao neiskusnog zašto velike ribe vraća u vodu, ovaj je odgovorio kako ima malu tavu. Često se i mi tako ponašamo u odnosu prema Bogu. Zato ne govori Bogu kako imaš velike probleme nego problemima kako imaš velikoga Boga.

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Egipatski svećenici su osim faraona Amonovim sinom proglasili samo Aleksandra Velikog sina Filipa II i epirske princeze Olimpije. Aleksandar je jedini stranac koji je ikada nosio ovaj naslov, a inače je za vrijeme svojih pohoda u Egiptu dočekan kao osloboditelj.

Na godišnjem susretu misionara franjevac ponosno reče isusovcu: “Ove sam godine krstio 328 novorođenčadi.” Isusovac odvrati: “Nije loše, ja sam ove godine obratio samo plemenskog poglavicu i vrača.”

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)