Izbor – kratka priča za razmišljanje pps

Izbor – kratka priča za razmišljanje pps

Neki je čovjek teško podnosio životne nevolje te se potužio jednom mudrom čovjeku: “Ne mogu više! Život mi je postao nepodnošljiv.”

Čovjek uze šaku pepela, baci ga u čašu punu bistre vode koja je stajala na stolu i reče: “Ovo su patnje.” Voda u čaši se zamuti i pretvori u blato. …

Veličina: 3.72 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Neki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno.
Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?”
Kratka poučna priča o poštivanju 3. Božje zapovijedi.
Korisno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Pouka jednog leptira – pps

Počna priča koja kroz tegobe jednog leptira pripovijeda o smislu poteškoća i trpljenja u životu.

Riječ u hebrejskom koja znači “korablja” upotrebljava se samo za Noinu korablju i košaru u kojoj je Mojsije plutao NIlom.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)