Razboritost – pps

Razboritost – pps

Nakon što je liječnik složenim operativnim zahvatom uspio starcu povratiti sluh ovaj to nije htio reći svojim ukućanima već je samo sjedio i slušao što govore o njemu.

Veličina: 490.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Mjesečina – razmišljanje pps

Na mjesečini se sve stvari u isto vrijeme čine kao da jesu i kao da nisu. I moglo bi biti da k Bogu dođem kao da jesam a Bog mi kaže kao da nisam. A tada bolje bi bilo da me nije bilo.
(fra Bonaventura Duda)

poslala s. Marta

Građevinar – pps

Svakoga dana gradimo svoju životnu kuću: zabijamo čavle, podižemo zidove… Budimo mudri građevinari koji znaju da grade svoju kuću.

Subotnji dan hoda je bio 2000 lakata, a 6 lakata je 1 trstika.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)