Poučna priča znati mjeru – pps

Poučna priča znati mjeru – pps

Prvoga dana nastave majka je htjela usaditi u glavu i srce svoga sina jednu životnu mudrost. Bilo je sunčano jutro pa je dječaka zaokupila njegovjako izdužena sjena koju je stvaralo jutarnje sunce. Osjećao se divom od desetak metara. Zanimljivo razmišljanje posloženo u prezentaciju.

Veličina: 556 KB
Pregleda: 2050 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Sakramenti Kristovi darovi – pps

Prezentacija o sedam svetih sakramenta.
Posebno korisno za vjeronauk za učenike šestih razreda osnovne škole ili za pripravu za sakrament krizme.

Pjevati ili ne – pps

Kratko razmišljanje o zvanjima i talentima koje nam je Bog dao.
Ako želiš živjeti običnim životom - živi. To uopće nije loše. Ako ti je Bog dao neke druge darove upotrijebi ih.

U Mariji Bistrici zabilježeno je 1109 čudesnih događaja od 1688. do 1786. godine koji su priznati tek nakon pomnih istraživanja i svjedočanstava.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)