Saditi za budućnost – pps

Saditi za budućnost – pps

Neki je čovjek vidio kako njegov osamdesetogodišnji susjed sadi breskvu. Reče mu: “Ne očekuješ valjda da ćeš jesti breskve s toga stabla?”
Starac se nasloni na lopatu i odgovori: “Već sam star i zato znam da neću.

Veličina: 4.58 MB
Pregleda: 2051 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Sveži devu – pouka o molitvi

Jedan je čovjek u pustinji zaboravio zavezati devu. Pomolio se Bogu da mu čuva devu no u jutro ju nije našao. Moliti treba s pouzdanjem, ali Bog nema drugih ruku osim naših…

Plimsollov znak – pps

Plimsollov znak – poučna priča

Poučna prezentacija koja podsjeća na potrebu odmora, opuštanja, duhovnosti i povezanosti.

Subotnji dan hoda je bio 2000 lakata, a 6 lakata je 1 trstika.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)