Uskrsno vrijeme – pps

Uskrsno vrijeme – pps

Trideset pitanja vezanih uz Uskrs i uskrsno vrijeme.
Klikom na točan odgovor otvara se sljedeće pitanje.

Izradio fra Ivan Marić

Veličina: 241 KB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Starozavjetne osobe – pps otkrivanje slike

Prezentacija sa 10 slika iz Biblije mladih. Ispod brojeva se kriju: Golijat, Jakov-Izrael,  Bat Šeba, Samson, Mojsije, Ruta, Jakovljev san…

Veliki tjedan – kviz u pps prezentaciji

Pitanja o velikom tjednu posložena u pps prezentaciju. Klik mišem na sličicu upitnika pokazuje točan odgovor. Korisno za ponavljanje gradiva iz vjeronauka i za opću kulturu.

- izradio fra Ivan Marić

Riječ u hebrejskom koja znači “korablja” upotrebljava se samo za Noinu korablju i košaru u kojoj je Mojsije plutao NIlom.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)