Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Prezentacija o dvanaestorici Isusovih apostola i kratki osvrt na ostale Isusove učenike. Korisno osobito u petom razredu osnovne škole.

- poslala Snježana Majdandžić-Gladić

Veličina: 2.28 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Najljepša katedrala za Isusa – prezentacija za vjeronauk

Daj, Bože, da cijeli ljudski rod postale veličanstvena katedrala Tvoga Sina Isusa, jer Isusu je najljepše svetište srce ljudsko.

U Japanu živi 452 tisuće katolika od kojih je 60 posto žena. Najveći broj ih živi u Tokiju, Nagasakiju, Osaki i Yokohami. Katoličku je vjeru u zemlju Izlazećeg sunca u XVI. st. donio isusovac sv. Franjo Ksaverski, apostol Indije, Japana i Kine.

Perici se nije išlo u školu pa je nazvao razrednika: – Dobar dan, moj sin ima temperaturu i danas neće doći u školu. – U redu je, ali s kim razgovaram? – S mojim tatom.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)