Kome pripada uvreda – pps

Kome pripada uvreda – pps

Jedan je čovjek uvredama htio isprovocirati starog učitelja.
Učitelj mu je mirno odgovorio: „Ako ti meni doneseš poklon, a ja ga ne prihvatim, kome poklon pripada?”
Čovjek reče: „Pa, ako ne prihvatiš poklon, onda i dalje pripada meni.” Učitelj potom nastavi: „A sada, sine moj, ako ti meni pružaš samo uvredu, a ja je ne prihvatim, kome ona i dalje pripada?”

Veličina: 1.37 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Crni balon – prezentacija o diskriminaciji

Dječak je dugo gledao trgovca balonima kako pušta u zrak balone raznih boja. Upitao je: Hoće li crni balon poletjeti u zrak kao i ostali…
Lijepa prezentacija koja govori o neutemeljenosti rasizma i drugih oblika diskriminacije; uči djecu toleranciji.

Okrutna priča – pps

Priča Bruna Ferrera posložena u dirljivu prezentaciju o krađi i vrijednosti Isusove Muke za spasenje.

Nakon smrti Heroda Velikoga Rimljani su na križ pribili 2000 ustanika.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )