Pouka od dva magarca – pps

Pouka od dva magarca – pps

Čak i magarci ako sjednu pa ozbiljno razgovaraju uspiju riješiti svoje probleme.
Uključite zvučnike – ne koristiti miša

Veličina: 815.5 KB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Svom snagom – prezentacija o molitvi

– Jesi li upotrijebio sve svoje snage da bi pomaknuo vazu?, upita otac svog malog sina.
– Jesam!
– Nisi, nisi pozvao mene da ti pomognem.

Kršćanin je… – pps

Kršćanin je pošten ali ne bez ljubavi, osjećajan ali ne razdražljiv, revan ali ne zajedljiv… sav u Bogu ali ne izvan svijeta.

Istraživanja su pokazala da gotovo sve primitivne religije imaju uspomenu na Velikog Boga koji je poput oca i dobar. Postoje dokazi koji ukazuju da su žrtve vračeva, vršene za magijskih obreda degeneracija višeg oblika, a ne ostaci primitivnih religija.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)