Kršćani – priča B. Ferrera u pps-u

Kršćani – priča B. Ferrera u pps-u

Jedan je svećenik upitao svog dobrog prijatelja zašto ne postane kršćanin. “Ako je kršćanstvo ono što ti tvrdiš – za to nemam snage; a ako je ono što vidim oko sebe uopće nisam zainteresiran” odgovorio je ovaj.
Kratka, poticajna, priča Bruna Ferrera posložena u prezentaciju.

Veličina: 639 KB
Pregleda: 2053 Pregleda
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Bijeli i crni kamen – pps poučna priča

Budite lukavi kao zmije i bezazleni kao golubovi – poučna priča o djevojci od koje se tražilo da izvlačenjem crnog ili bijelog kamena odluči o svojoj sudbini.

Pitanje interesa – pps

Jedan je seljak svojim susjedima uvijek davao najbolje sjeme za sjetvu govoreći kako je to pitanje interesa.

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)