Raspravljač – pps

Raspravljač – pps

Učitelj nikada nije raspravljao ni s kim, jer je znao da “raspravljač” traži potvrdu svoga mišljenja, a ne istinu. Tako je jednom, da dokaže besmislenost rasprave upitao svoje učenike: “Pada li kriška kruha na namazanu stranu ili ne?”

Veličina: 427.5 KB
Pregleda: 2017 Pregleda
Ažurirano: 31. 10. 2017.

Drveni klin – priča o savjesti pps

Kratka priča o savjesti posložena u prezentaciju. Đavao je jednom posložio čitav arsenal alata…

Rabinova skromnost – pps

Priča za razmišljanje. Jedan je rabin bio teško bolestan i njegovi su učenici hvalili njegove vrline. Rabin je bio nezadovoljan jer nitko nije spomenuo njegovu “skromnost”.

Istraživanja su pokazala da gotovo sve primitivne religije imaju uspomenu na Velikog Boga koji je poput oca i dobar. Postoje dokazi koji ukazuju da su žrtve vračeva, vršene za magijskih obreda degeneracija višeg oblika, a ne ostaci primitivnih religija.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)