Stvarno dobra stvar – pps

Stvarno dobra stvar – pps

Starcu koji danima nije reagirao na lijekove volju za životom vratio je unuk kad je došao u bolnicu i rekao:
“Djede moraš kući, bicikl mi se pokvario.”
Poučna priča o osamljenosti i sitnicama koje životu daju smisao posložena u prezentaciju.

Veličina: 880 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Iskreni ljudi – pps prezentacija

– Starče, zar nije obeshrabrujuće što na svijetu ima toliko malo iskrenih ljudi?

– Pogledaj, sinko, oranice oko nas, poput njih su i iskreni ljudi.
Iako su u manjini, cijelo čovječanstvo na njima osniva svoju nadu.

Mudrost dvorske lude – o vlasti i vladanju pps

Jednom je Bahlul sjeo na sultanovo prijestolje jer Bahlul se mogao slobodno šetati po palači obzirom je bio dvorska luda a dvorska je luda čovjek koji svoju mudrost skriva pod plaštem ludosti.

Nakon smrti Heroda Velikoga Rimljani su na križ pribili 2000 ustanika.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )