Plava ruža – pps o postojanju Boga

Plava ruža – pps o postojanju Boga

Lijepa prezentacija o bezrazložnom sukobu vjere i znanosti. Kako mladi hrvatski genetičar reče: Evolucijska biologija govori o materijalnom stvaranju, ali vjera u Boga je duhovna stvarnost koja sve nadilazi i tu nema nikakve kontradikcije.

Veličina: 1.26 MB
Ažurirano: 08. 11. 2017.

Prijatelj ranjenog vojnika – pps

Priča o prijateljstvu i požrtvovnost, objavljena u udžbeniku za 8. razred osnovne škole na str. 11.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Nadbiskupija u Linzu u Austriji ponudila je besplatan download zvukova zvona triju najvažnijih crkava toga područja. Među zvonima čiji se zvuk može downloadati na mobilni telefon je i glasovito zvono Immaculata iz katedrale sv. Marije u središtu Linza.

Mujo i Haso završe u zatvoru. Haso počne šarati po zidovima, a Mujo mu kaže: ‘Nemoj to raditi. Još će nas na kraju izbaciti!’

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)