Bože, daj mi radost – pps

Bože, daj mi radost – pps

Bože daj mi radost u poslovima koji pritišću, u misli da se život troši na ljubav, u vjeru u Boga na kraju puta.

Veličina: 348 KB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Odmori dušu – mudre misli 51 pps

Ako nisi kadar sijevati, okani se grmljavine.

Glas većine nije dokaz pravednosti.

Malo iskrenosti je opasno. Mnogo iskrenosti je fatalno.

Prije nego se uzdigao na nebo i orao je po zemlji poskakivao.

Savjeti puzzlista – pps

Ništa ne pokušavaj silom. Ako se nešto treba dogoditi, dogodit će se prirodno. Kada stvari ne idu baš dobro, napravi stanku. Sve će izgledati drugačije kad se vratiš. Za sve što je vrijedno treba vremena i truda. Rješavanje velike zagonetke ne može se postići jurnjavom.

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)