Želim ti velikodušnost – pps

Želim ti velikodušnost – pps

Kad ljubav nije dovoljna – želim ti velikodušnost. Kad misliš na osvetu – želim ti hrabrost oproštenja. Kad poželiš više imati – želim ti bezbrižnost ptica nebeskih.

I druge zanimljive izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 1.72 MB
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Odmori dušu 26 – pps

Prva polovica života nam prođe u traženju imetka, uspjeha i slave, a druga u potrazi za liječnicima.
Ljudska sreća je sastavljena od isto toliko dijelova koliko joj ih još nedostaje.
Gostioničar voli pijanicu, ali ne za svog zeta.
Stvar koja najbrže ostari je zahvalnost.

Budi dobar sa svima – pps

Zaboravi brojenje do 10 broji do 1000 prije nego što učiniš ili kažeš nešto što bi moglo pogoršati situaciju.

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)