Drveni klin – priča o savjesti pps

Drveni klin – priča o savjesti pps

Kratka priča o savjesti posložena u prezentaciju. Đavao je jednom posložio čitav arsenal alata…

Veličina: 2.03 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Staklenka džema – priča o odgoju pps

Iza bake u redu pred blagajnom stajala je mlađa žena sa sinom od 9-10 godina. Dječak je stalno gurao kolica i udarao baku po nogama. Žena se obratila njegovoj majci s riječima: “Zar ne možete sinu reći da me ne udara?” “Ne”, odgovori žena “moje odgojne metode mu dopuštaju da radi što želi dok sam ne shvati da njegovi postupci ne odgovaraju drugma” Zanimljiva priča o posljedicama popustljivog odgoja posložena u prezentaciju.

Tajna istinske sreće – pps

Neki je mladić potrošio svoju baštinu koju je naslijedio. Kao što obično u takvim slučajevima biva, u trenutku kad je ostao bez novaca, otkrio je da je i bez prijatelja.
Potrošivši sve vlastite zalihe, potraži mudra čovjeka i reče mu: “Što će biti od mene? Nemam ni novca ni prijatelja.” Kratka priča posložena u prezentaciju.

Franjevci su sliku Čudotvorne Gospe Sinjske, nakon što su je donijeli iz Rame, nekoliko godina čuvali na tajnom mjestu u Velom Varošu u Splitu, u Klisu, te u Dugopolju, jer je Sinj bio porušen.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)