Lula mira – pps

Lula mira – pps

Lula mira – pps o srdžbi

Mudri je stari Indijanac savjetovao mladiće iz svoga plemena: kad se jako srdiš na nekoga tko te je smrtno uvrijedio, prije nego digneš ruku na njega napuni lulu i promisli. Vidjet ćeš da je smrt prevelika kazna.

Veličina: 518.5 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Moć ljubavi – pps

Kratka poučna priča posložena u prezentaciju o razvijanju međuljudskih odnosa. Jednom su čovjeku kroz pokidanu ogradu dolazile susjedove kokoši. Da se ne svadi sa susjedom, donio je jaja i rekao: Tvoje kokoši nesu jaja u mom vrtu, a ja ne želim ono što nije moje.

Budi svoj – pps

Budi svoj! Kad je jedan mladi rabin zauzeo mjesto svoga oca, svi su mu prigovarali da je previše različit od njega. – Naprotiv – odgovorio je mladić. Isti sam kao i on, ni on nije oponašao nikoga.

Franjevci su sliku Čudotvorne Gospe Sinjske, nakon što su je donijeli iz Rame, nekoliko godina čuvali na tajnom mjestu u Velom Varošu u Splitu, u Klisu, te u Dugopolju, jer je Sinj bio porušen.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)