Ruka – pps B. Ferrero

Ruka – pps B. Ferrero

Jedan dječak je otišao u kupovinu. Bio je vrlo napet. Trgovac, da bi ga umirio uzme veliku zdjelu s karamelama, otvori je i pruži dječaku. “Uzmi, maleni!”.

Veličina: 825.5 KB
Pregleda: 2004 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Čaša vode – pps o napetosti

Jedan je predavač, govoreći o napetosti, upitao svoje slušatelje: Koliko je teška čaša vode? Odgori su bili od 20 do 500 grama. Na to je on rekao: “nije bitna stvarna težina već koliko dugo čašu s vodom nosimo.” Tako je i s problemima. Prezentacija za razmišljanje o poteškoćama svakodnevnog života.

Sreća nesreća tko zna – pps

Jedan je seljak imao sina jedinca i jednoga konja kojim je orao njivu. Kad je konj pobjegao svi su rekli: kakva nesreća. Samo je mudri seljak rekao: sreća, nesreća a tko to zna?

Stari su Poljičani uz molitvu za pokojne imali i svojevrstan pozdrav pokojnicima koji se izgovarao na ulazu u groblje: “Dobro jutro mrtvu ljudi, vi ste bili ka i mi, a mi ćemo ka i vi, Bog vam dao pokoj višnji!”

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)