Irski blagoslov – pps

Irski blagoslov – pps

Nek’ za tvoje ruke uvijek bude posla, nek’ ti se u novčaniku uvijek nađe novčić-dva, nek ti na prozorskom oknu sunce uvijek sja…

Veličina: 1.32 MB
Ažurirano: 20. 11. 2017.

Odmori dušu 21 – pps

Inovacije su ono što ljude dijeli na vođe i sljedbenike.
Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba prešutjeti.
Kad sam dijelio hranu siromašnima, nazivali su me svecem. Kad sam pitao zašto su siromašni gladni, prozvali su me komunistom.
Ljude ocjenjuj po pitanjima, a ne odgovorima.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Paradoks našega vremena – pps

Paradoks našeg vremena je da gradimo sve više zgrade, no nižeg smo praga tolerancije; autoceste su šire, a pogledi na svijet uži.

Stari su Poljičani uz molitvu za pokojne imali i svojevrstan pozdrav pokojnicima koji se izgovarao na ulazu u groblje: “Dobro jutro mrtvu ljudi, vi ste bili ka i mi, a mi ćemo ka i vi, Bog vam dao pokoj višnji!”

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)