Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Veličina: 821.98 KB
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Bog odgovara na molitve – pps

Poučna priča o molitvi. Jedan se je brodolomac našao sam na pustom otoku. Sagradio je kolibu i krenuo u potragu za hranom. Tek nakon što je doživio i požar svoje kolibe shvatio da ga Bog nije napustio i da je uslišio njegove molitve.

Poniznost – pps

Prezentacija prema židovskoj legendi.

Nekoć su ljudi gledali Boga licem u lice. Zašto danas nije tako?

Martin Luther izvjesio je 31. listopada 1517. na vrata katedrale u Wittinbergu 95 teza o oprostima, dogmama i uređenju crkve. Zanimljivo je da ovaj događaj u svojim djelima ne spominje ni jednom jedinom riječju.

Nakon sata vjeronauka potukla se dva dječaka na školskom dvorištu. Vjeroučiteljica ih razdvoji i ukori starijega: “Sram te i stid bilo! A prije pet minuta smo govorili: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga!” “On nije moj bližnji”, odgovori dječak, „On je moj brat!”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)