Moć ljubavi – pps

Moć ljubavi – pps

Kratka poučna priča posložena u prezentaciju o razvijanju međuljudskih odnosa. Jednom su čovjeku kroz pokidanu ogradu dolazile susjedove kokoši. Da se ne svadi sa susjedom, donio je jaja i rekao: Tvoje kokoši nesu jaja u mom vrtu, a ja ne želim ono što nije moje.

Veličina: 495.5 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Zanimljivi Eskimi – pps o miru

Eskimi imaju stotine riječi za snijeg a niti jednu za rat nisu imali dok se nisu susreli s Europljanima i Amerikancima.

Čovjek i novac – pps

Ako čovjek trči za novcem, zvaće ga pohlepnim,
ako ga pokuša zadržati, zvaće ga kapitalistom,
ako ga bezbrižno troši, zvaće ga rastrošnim,
ako ga nikad ne uspije steći, zvaće ga besposličarem…

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

“Velečasni, mogu li spasiti dušu ako za crkvu dam 10 000 kuna?” – pita škrtac na umoru. “Nisam siguran, ali ja bih na Vašem mjestu pokušao.”

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)