Životna filozofija – pps

Životna filozofija – pps

Zanimljiva misaona prezentacija o ljudima koji su nam važni u životu. Korisno za vjeronauk, ali i općenito za razmišljanje o stvarima koje povećavaju kvalitetu života.

Veličina: 701.32 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Odgoj – poučna priča pps

Kratka poučna prezentacija o nužnosti odgajanja.

Izvanredna snaga majke – pps

Izvanredna snaga majke – priča o hrabrosti i požrtvovnosti

Jednom su pljačkaši oteli dječaka. Najjači ljudi iz plemena nisu uspjeli prijeći planinu da ga vrate u selo ali njegova majka je uspjela.

U svijetu se godišnje za printanje potroši više od 50 MILIJUNA TONA papira. Recikliranjem jedne tone starog papira spašava se dvadesetak tridesetogodišnjih stabala, a troši se i 40% manje energije za proizvodnju novog papira.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)