Crvena ruža – pps

Crvena ruža – pps

Crvena ruža – poučna priča o ljubavi prema majci pps

Lijepa pripovijest koja tjera na razmišljanje o prolaznosti života i važnosti pokazivanja ljubavi i malih znakova pažnje prema ljudima koji su ih zaslužili.

Veličina: 519.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Božje uho – pps

Zanimljiva poučna priča o diskriminaciji posložena u pps.

Papir s popisom – pps o molitvi

Prezentacija prema priči Bruna Fererra o molitvi i pouzdanju u Boga. Korisno za vjeronauk za učenike nižih razreda.

nacrtala i posložila s. Margita Gašparovsky

“Najstarijim živim bićem na zemlji” naziva se sekvoja stara između 2500 i 3000 godina. Ovo stablo visoko 83m, promjera 31m, živi u Nacionalnom parku Sequoia u blizini Los Angelesa. Službeno mu je ime General Sherman.

Vjernik priđe jednom svećeniku i upita: “Tražim savršenu župu u koju bi se mogao uključiti. Koju biste mi preporučili?” Svećenik ga tužno pogleda i reče: “To će biti teško. Jer kad se vi u nju uključite, prestati će biti savršena”.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)