Bijeli i crni kamen – pps poučna priča

Bijeli i crni kamen – pps poučna priča

Budite lukavi kao zmije i bezazleni kao golubovi – poučna priča o djevojci od koje se tražilo da izvlačenjem crnog ili bijelog kamena odluči o svojoj sudbini.

Veličina: 486 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Što ljudi cijene – pps

Bio jedan dobar i pobožan brahman koji je živio od milostinje. Jednoga dana padne mu na pamet: „Poći ću tražiti milostinju odjeven kao parija (siromah)“.
Toga dana nitko mu ništa nije udijelio. Nakon što se sljedećeg dana odijenuo po pravilima svoje kaste i dobio hranu i druge darove zahvalio je svojoj odjeći jer je shvatio da se ljudi u stvari klanjaju tkanini koju je odijenuo.

Godišnja doba – pps

Poučna priča o četvorici braće kojima je otac dao zadatak da pogledaju stablo kruške u različita godišnja doba kako bi ih naučio da ne sude prebrzo o stvarima i događajima.

U svijetu se godišnje za printanje potroši više od 50 MILIJUNA TONA papira. Recikliranjem jedne tone starog papira spašava se dvadesetak tridesetogodišnjih stabala, a troši se i 40% manje energije za proizvodnju novog papira.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)