Nasmiješi se, Gandi – pps

Nasmiješi se, Gandi – pps

Nasmiješi se, pokloni osmjeh onomu koji ga nikad nije imao. Uzmi zraku sunca i pusti da leti tamo gdje kraljuje noć.
Uzmi suzu i ispusti je na lice onoga koji nije nikada plakao…
Mahatma Ghandi

Veličina: 675 KB
Pregleda: 1986 Pregleda
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Blaženije je davati nego primati – pps

Jedan se student htio našaliti s nekim seljakom ali ga je njegov profesor poučio da pomogne čovjeku umjesto da se izruguje s njegovom nevoljom.

Prijateljstvo – mudre izreke pps

Pravi se prijatelj upoznaje u nevolji.
Nove prijatelje cijeni a zadrži stare. I druge mudre izreke o prijateljstvu.

Korisno za vjeronauk u osmom razredu osnovne škole.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Srećom mi otac nije živio u Isusovo vrijeme. On je liječnik pa bi bio ostao bez posla.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)