Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Koji papa je poslao opata Martina da otkupi kosti salonitanskih mučenika i prenese ih u Rim? Kojega hrvatskoga kneza papa Ivan VIII. naziva „dragim sinom“? Koji papa je prvi posjetio hrvatske krajeve?

Veličina: 1.05 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka – prvi razred

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka – prvo polugodište prvog razreda.
Zaokruživanje, nadopunjavanje, otkrivanje slike – učenje kroz igru.

Ponavljanje gradiva petog razreda pps

Ponavljanje gradiva katoličkog vjeronauka za učenike petih razreda osnovne škole.

Sveti Ivan Nepomuk bačen je u rijeku Vltavu sa sredine Karlovog mosta najveće atrakcije češke prijestolnice zato što je odbio otkriti kraljičinu ispovjednu tajnu.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)