Hrana – pps

Hrana – pps

Prezentacija korisna za vjeronauk za nastavnu jedinicu “Dani kruha i zahvalnosti”.

Veličina: 790.5 KB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Neki čudan glas – pps

Lijepa prezentacija o potrebi brige za prirodu koju nam je Bog dao. Neki dječak šetao je morskom obalom i vidio morsku zvijezdu. Vratio ju je u more. Priroda je rekla hvala.
I drugi primjeri ekološki osvještene osobe.

Deset ekoloških zapovijedi – pps

Ja sam Gospodin Bog tvoj koji sam stvorio nebo i zemlju. Znaj da si ti moj suradnik u svemu: zato vodi brigu o zrak, vodi, zemlji, biljkama, i životinjama kao da su tvoje braća i sestre.
Usadi u srca svoje djece ljubav prema prirodi.

Švicarsku gardu utemeljio je prije točno 500 godina papa Julije II (1506. g.). Nikada nije brojila više od 250 gardista, a danas je čine četvorica časnika, 16 dočasnika i 90 kopljanika.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)