Miš i glazba – pps

Miš i glazba – pps

Miš i glazba – Stevie Wonder prica za razmišljanje pps

Kratka poučna priča iz života posložena u prezentaciju.
Učiteljica je zamolila Stevia Morrisa da joj pomogne pronaći miša koji je pobjegao za vrijeme pokusa. To ne bi bilo neobično da Stevie nije bio slijep. No, učiteljica ga je zamolila za pomoć zato što je zamijetila njegov izvanredan sluh koji nitko drugi nije primjećivao.

Veličina: 352.5 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Zašto ići u crkvu? – pps

Jedan je čovjek napisao u novinama: “Odslušao sam na tisuće propovijedi a niti jedne se ne sjećam, zato nema smisla ići u crkvu.”
Netko je na napis odgovorio…

Zadnje mjesto – pps o savjesti

Zadnje mjesto – pps o grijehu propusta

Pred paklom silan red osuđenika. Đavao, prisiljen reagirati, reče:
– Ostalo je samo jedno slobodno mjesto, i logično je da ga dobije najteži osuđenik. Đavao počne selekciju. Zapazi čovjeka koji se otimao i prosvjedovao: – Radi se o zabuni, meni ovdje nije mjesto!
– Sigurno si nešto učinio kad si ovamo poslan.

U informatičkoj tvrtci Nutzwerk iz Leipziga vrijedi strogo pravilo prema kojem u uredima nema cviljenja i žaljenja. Pesimisti, grintavci i cvilidrete imaju pravo na dva uzdaha nezadovoljstva. Omakne li im se treći, put prema burzi širom im je otvoren. Dobro raspoloženje ključno je za uspješno obavljanje posla.

Mujo i Haso završe u zatvoru. Haso počne šarati po zidovima, a Mujo mu kaže: ‘Nemoj to raditi. Još će nas na kraju izbaciti!’

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)