Ponavljanje gradiva – šesti razred

Ponavljanje gradiva – šesti razred

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka za učenike šestih razreda.

Učenje kroz igru: križaljke, asocijacije, spajanje parova, otkrivanje slika, dopunjavanje rečenica.
Lijepa i poučna prezentacija.

Veličina: 3.25 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Pape i Hrvati – pitanja za vjeronauk i opću kultutu u pps-u

Koji papa je poslao opata Martina da otkupi kosti salonitanskih mučenika i prenese ih u Rim? Kojega hrvatskoga kneza papa Ivan VIII. naziva „dragim sinom“? Koji papa je prvi posjetio hrvatske krajeve?

Biblija asocijacije – pps ponavljanje gradiva

Devet asocijacija na temu Biblije posloženo u prezentaciju.
Korisno za vjeronauk za učenike viših razreda osnovne škole ili za župnu katehezu.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Šef željezničke stanice odveo sina prvi dan u školu. Nakon nastave otac pita kako je bilo a dječak odgovara: bez veze, na vratima piše PRVI RAZRED a unutra drvene klupe.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)