Muha i med – pps

Muha i med – pps

Poučna priča posložena u prezentaciju.
“Više se muha uhvati na žlicu meda nego na sto litara octa.”

Veličina: 342.5 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Paradoks našega vremena – pps

Paradoks našeg vremena je da gradimo sve više zgrade, no nižeg smo praga tolerancije; autoceste su šire, a pogledi na svijet uži.

U Starom zavjetu samoubojstvo se nije smatralo konačnim raskidom s Bogom.

Velečasni Weigelt je u novinama ugledao vlastitu osmrtnicu. Zaprepašten nazove biskupa i kaže mu da pogleda. Biskup šokirano odgovori: Recite mi: odakle me točno zovete?”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)