Četiri žene – pps

Četiri žene – pps

Prezentacija o duši, tijelu, prijateljima i materijalnom bogatstvu.
Prigodno za Dušni dan.

Veličina: 683 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

Neki mladi Židov, strastveni igrač golfa, ne uspijeva se suzdržati te i subotom potajice odlazi na teren i igra. Mojsije se tuži Gospodinu: „Gospodine moj, gledaj onog Židova, igra golf subotom i krši tvoju treću zapovijed.“

Kratka anegdota o savjesti ispričana na duhovit način.

I have dream – pps

Na mom pogrebu neka se ne govori da sam dobitnik Nobelove nagrade jer to nije važno; niti 300-400 odlikovanja…
Iz jedog od posljednjih govora Martina Luthera Kinga.

Panamski biskup Tomas de Berlange istraživao je Galapagos točno 300. godina prije Charlesa Darwina. U svojim bilješkama spominje morske guštere, slonovske kornjače, egzotične ptice. Ova stvorenja u njegovo vrijeme nisu se bojala ljudi. Strah od ljudi pojavio se s redovitim dolascima pomoraca koji su obnavljali zalihe mesa slonovskim kornjačama.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)