Učini danas – pps

Učini  danas – pps

Kad bi možda bilo istina da te danas posljednji put vidim s mojih bi usana potekla molitva da mi dopusti biti tvojim anđelom čuvarom.
Kad bi možda bilo istina…

Veličina: 499 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Iskustva s ljudima – pps

Tko se zauzima za druge RISKIRA da bude odbačen.

Tko se oslanja na druge RISKIRA da bude izigran.

Tko se povjerava drugima RISKIRA da bude izdan.

Tko pomaže drugome RISKIRA da doživi nezahvalnost.

Lijepe misli uz orhideje – pps

Nauči kako reći “Ne” brzo i pristojno.  Gledaj izlazak sunca barem jednom mjesečno. Troši manje nego što možeš zaraditi. Ne gubi kontrolu; duboko udahni. Budi pažljiv prema svojim prijateljima. Riješi se mržnje i neprijateljstva; oni nikome ne donose nikakvo dobro, pa ni tebi.

I druge zanimljive misli posložene u prezentaciju.

Panamski biskup Tomas de Berlange istraživao je Galapagos točno 300. godina prije Charlesa Darwina. U svojim bilješkama spominje morske guštere, slonovske kornjače, egzotične ptice. Ova stvorenja u njegovo vrijeme nisu se bojala ljudi. Strah od ljudi pojavio se s redovitim dolascima pomoraca koji su obnavljali zalihe mesa slonovskim kornjačama.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)