Zašto ljudi viču – pps

Zašto ljudi viču – pps

Hinduski je učitelj upitao svoje učenike zašto ljudi viču jedni na druge kad su ljuti iako su fizički blizu. Ni s jednim odgovorom nije bio zadovoljan.

Veličina: 577.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Molitva u šumi – pps

Zašto se ideš u šumu Bogu moliti kad je Bog svugdje i na svakom mjestu isti?
Zato što ja, kad se Bogu obraćam u šumi, nisam isti.

Smisao križa – pps

Na cesti života kretalo se mnoštvo ljudi.
Svatko je nosio križ.
Svaki križ je bio drugačiji – po mjeri čovjeka.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Apostolski nuncij u Parizu jednom je za vrijeme svečanog ručka sjedio pored neke uvažene gospođe koja je bila previše razgolićena. Kad je na stol doneseno voće, on uze jabuku i pruži je gospođi. Na njen upitan pogled reče: “Gospođo, samo uzmite. Eva je opazila da je gola tek kad je pojela jabuku.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)