Mali žuti cvijet – pps

Mali žuti cvijet – pps

Kratka prezentacija o malom žutom cvijetu koji jedini od sveg cvijeća nije prigovarao o svom izgledu i mogućnostima već je zaključio: Bog me je stvorio kao mali žuti cvijet i ja ću biti najbolji mali žuti cvijet koji je ikad postojao.

Veličina: 1.21 MB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Tišina – kratka priča o međuljudskim odnosima pps

Kratka, poučna prezentacija o međuljudskim odnosima.
“Budite lukavi kao zmije a bezazleni kao golubovi”!

Vitelije, pretpostavljeni Poncija Pilata naredio je ovome da se opravda caru zato što je dao smaknuti vođe Samarijanaca koji su se okupili na brdu Gerizim u potrazi za svetim posudama iz zavjetnog šatora i za još neke ispade. Tiberije je umro prije nego je Pilat stigao u Rim.

Neki dobrodušni seljak dođe kod svog župnika i požali mu se: Moj sin je otišao živjeti u grad. Ima plaću oko 300 eura. Što mislite oče, hoće li tamo živjeti kao dobar kršćanin? – Sigurno. Sa toliko novaca i ne može drugačŤije.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )