Raspravljač – pps

Raspravljač – pps

Učitelj nikada nije raspravljao ni s kim, jer je znao da “raspravljač” traži potvrdu svoga mišljenja, a ne istinu. Tako je jednom, da dokaže besmislenost rasprave upitao svoje učenike: “Pada li kriška kruha na namazanu stranu ili ne?”

Veličina: 427.5 KB
Pregleda: 2028 Pregleda
Ažurirano: 31. 10. 2017.

Bolja metoda – pps

Bolja metoda – anegdota o međuljudskim odnosima – pps

Proslavljeni komedijaš Grock dobije pismo puno uvreda. Prijatelji mu preporuče tužiti autora pisma ali on je imao bolju metodu…

Dvije oporuke – pps o molitvi

Priča o čudnoj oporuci jednog bogataša koja nas kršćane poučava kako trebamo redovito sudjelovati na svetoj Misi.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Apostolski nuncij u Parizu jednom je za vrijeme svečanog ručka sjedio pored neke uvažene gospođe koja je bila previše razgolićena. Kad je na stol doneseno voće, on uze jabuku i pruži je gospođi. Na njen upitan pogled reče: “Gospođo, samo uzmite. Eva je opazila da je gola tek kad je pojela jabuku.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)