Stvarno dobra stvar – pps

Stvarno dobra stvar – pps

Starcu koji danima nije reagirao na lijekove volju za životom vratio je unuk kad je došao u bolnicu i rekao:
“Djede moraš kući, bicikl mi se pokvario.”
Poučna priča o osamljenosti i sitnicama koje životu daju smisao posložena u prezentaciju.

Veličina: 880 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Papir s popisom – pps o molitvi

Prezentacija prema priči Bruna Fererra o molitvi i pouzdanju u Boga. Korisno za vjeronauk za učenike nižih razreda.

nacrtala i posložila s. Margita Gašparovsky

Zašto ići u crkvu? – pps

Jedan je čovjek napisao u novinama: “Odslušao sam na tisuće propovijedi a niti jedne se ne sjećam, zato nema smisla ići u crkvu.”
Netko je na napis odgovorio…

Vitelije, pretpostavljeni Poncija Pilata naredio je ovome da se opravda caru zato što je dao smaknuti vođe Samarijanaca koji su se okupili na brdu Gerizim u potrazi za svetim posudama iz zavjetnog šatora i za još neke ispade. Tiberije je umro prije nego je Pilat stigao u Rim.

Neki dobrodušni seljak dođe kod svog župnika i požali mu se: Moj sin je otišao živjeti u grad. Ima plaću oko 300 eura. Što mislite oče, hoće li tamo živjeti kao dobar kršćanin? – Sigurno. Sa toliko novaca i ne može drugačŤije.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )