Što čini strah – pps

Što čini strah – pps

Jedan je okrutni kralj svojim ratnim zarobljenicima nudio izbor; biti ubijeni strijelama ili izići kroz vrata oslikana mrtvim i okrvavljenim tijelima. Birali su strijele. …

Veličina: 257.5 KB
Pregleda: 1909 Pregleda
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Rabinova skromnost – pps

Priča za razmišljanje. Jedan je rabin bio teško bolestan i njegovi su učenici hvalili njegove vrline. Rabin je bio nezadovoljan jer nitko nije spomenuo njegovu “skromnost”.

Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Jedna je žena dovela svog sinčića Mahatmi Gandhiju i zamolila ga: “Reci mu da više ne jede kolače.”
“Budi tako dobra pa ga dovedi za tri dana.”, odgovori Gandhi.
Nakon tri dana dođe žena, a Gandhi reče dječaku:
“Nemoj više jesti kolače!”

Lijepa prezentacija za vjeronauk – odgoj primjerom.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

- Lijepo je ići u školu, lijepo je vraćati se iz škole, samo mi se ne sviđa ono između.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)